Kasım 26, 2022

Sydney Funnel: Dünya üzerinde yaşayan örümcekler içinde en zehirlisi olan bu örümcek 2-3 cm boylarındadır. Vücudu ve özellikle bacakları çok güçlü olan bu örümcek 2 metre uzaklıktan avının üzerine sıçrayabilmektedir. 1 mg zehiri 10.000 fareyi öldürecek güçtedir. Özellikle Ocak-Şubat-Mart aylarında çok tehlikeli olan bu örümceğin ısırdığı insan 30 dakikada ölür.

Death Stalker: Ortadoğu’da yaşayan bu tür halk arasında sarı akrep olarak bilinir. 1 mg zehiri 15.000 fareyi öldürecek etkidedir. Eğer bir insanı sokacak olursa o kişi en fazla bir saat içinde hayatını kaybeder.

İnland Taipan: Çok tehlikeli bir yılan türü olan bu hayvan Kobra yılanından yüz kat, Kara Mamba yılanından 50 kat güçlüdür. Avustralya‘da yaşayan bu yılanın bir ısırığı yüz insanı öldürecek güçtedir. Ayrıca bu yılanın zehiri 5 metre uzaklıktan etki edebilmektedir.

Box Jelly Fish: Denizde yaşayan deniz anası türlerinden olan bu hayvan saydam renktedir genellikle. Dünyanın en zehirli canlı türlerindendir. Hint Pasifiği’nde yaşamaktadır ve dokunçlarının boyu 3 metreyi bulmaktadır. Bir insana zehirini verirse 5 dakikada etkisini gösterir.

Blue Ringed Octopus: Halk arasında Mavi Çıngıraklı Ahtapot olarak bilinen bu canlı türü denizde yaşamaktadır ve dünyanın en zehirli ikinci hayvanıdır. Zehri bir insanı sadece 2 dakikada öldürecek güçtedir ve genellikle Japonya‘da yaşar. Zehiri siyanürden on kat daha güçlüdür.

Dort Poison Frog: Görüntü olarak insana çok güzel görünen bu kurbağa türü dünyanın en tehlikeli yaratığıdır. Kolombiya’da yaşar ve sadece iki santimetre boyundadır. Buraya dikkat zehiri 150 yetişkin insanı aynı anda öldürebilecek kadar güçlüdür. Vücudu sürekli zehir kaplıdır ve temas eden insana anında bulaşır ve anında öldürür.

Heloderma Suspektum: Bir kertenkele türü olan bu hayvan kertenkele türlerinin içinde en tehlikeli olanıdır. Bu kertenkele Amerika kıtasında yaşamaktadır ve halk arasında bilinen adı GİLA canavarıdır. Vücudu sarı ve siyah desenlidir. Bir insanı ısırdığı zaman tedavi ettirilmezse öldürücü bir etkisi vardır.

1 thought on “Dünyanın En Zehirli Hayvanları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.