Kasım 25, 2022

Uzun süredir Google tarafından bir akıllı saat sunulması bekleniyordu. Geçen Cuma günü Google, Pixel Watch akıllı saati için ABD Patent ofisine başvuruda bulundu. Bugün ise prototip görselleri karşımıza çıktı.

Google, Pixel Watch isimli yeni akıllı saati için geçtiğimiz Cuma günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne Rohan kod adlı cihazı için patent başvurusunda bulundu. Bugün ise ilginç bir olay yaşandı. Google’da çalışan bir şirket görevlisi ABD’de gittiği restoranda prototip halindeki ürünü, kayışını ve kutusunu unuttu.

Bu durumu fark eden bir kişi de cihaza ait tüm görüntüleri teknoloji siteleri ve editörleri ile paylaştı. Şuanda cihazın gerçekliği ile ilgili bir kanıt olmasa da cihazın daha önce satılmış başka ürünlere benzememesi, iddiaları çoğaltıyor. Ayrıca geçenlerde sızdırılan etkinlik görselleri olduğunu tahmin ettiğimiz görseller ile de uyuşuyor.

Saate baktığımızda kompakt bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Sağ tarafında geleneksel bir kurma kolu ve hemen yanlarında ise dijital saatlerden alışageldiğimiz iki adet düğme yer alıyor. Ayrıca tamamen çerçevesiz ekranı da 2.5D cam ile korunuyor. Yani genel olarak oval hatlara sahip bir cihaz diyebiliriz.

Buna ek olarak saatin Apple Watch’un kayışlarına benzeyen bir kayış yapısı olduğu anlaşılıyor. Kayışlardan birinin bağlantı kısmında şarj bağlantı noktası için pinler olduğu görülüyor. Bu sebepten ötürü cihazda kablosuz şarj desteği olmayabileceği söyleniyor. Fakat bu kısım olası başka aparatlar için de geliştirilmiş olabilir.

Akıllı saatin yazılımı tahminlere göre Wear OS 3 kullanılacak. İşlemci olarak ise Snapdragon yerine Samsung’un Exynos işlemcisinin kullanılması bekleniyor.

Peki siz bu saat hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.