Mayıs 19, 2022

Bazen fotoğraflardaki arka planı silme ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Bunun için Photoshop gibi profesyonel yazılımları yüklemenize gerek yok!

Günümüzde fotoğraf çekerken birçok kişinin en çok yakındığı konuların başında, arkaplandaki istenmeyen kişi ve nesneler geliyorGörsel zevki bozan bu tarz öğeler profesyonel bilgisayar kullanıcıları tarafından Photoshop yardımıyla temizleniyor. Ancak hem biraz zor hem de uğraş isteyen yöntem ne yazık ki herkese hitap etmiyor. Fotoğraflardaki arka planı silme artık çok kolay bir işlem!

Fotoğraflardaki arka planı silme artık 5 saniye!

– Fotoğraflardaki arka planı silmek için ilk olarak bu hizmeti sunan popüler internet sitelerinden birisine:

– Fotoğraflardaki arka planı silmek için ilk olarak bu hizmeti sunan popüler internet sitelerinden birisine: adresine giriyoruz.

– Fotoğraflardaki arka planı silmek için ilk olarak bu hizmeti sunan popüler internet sitelerinden birisine: www.remove.bg adresine giriyoruz.

Görüntüden Arka Planı Kaldır – remove.bg

– Oldukça basit bir arayüze sahip olan internet sitesinde tek yapmanız gereken fotoğrafı sürükleyerek bırakmak veya “Upload Image” kısmına tıklayarak dosya yöneticisinden seçmek.

– Birkaç saniye sonra fotoğrafın hem orijinal hem de arka planı kaldırılmış halini göreceksiniz.

– Download butonuna tıklayarak, arka planı kaldırılmış fotoğrafı PNG uzantısı ile indirebilirsiniz.

– Fotoğrafın tam çözünürlüklü halini indirmek için maalesef siteye üye olmanız gerekiyor. Tek ssefelrik kullanımda herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Bu işlem bir yapay zeka tarafından gerçekleştiriliyor. Sonuçlar büyük oranda tatmin edici seviyede olsa da, bazen profesyonel çalışmalara ihtiyaç duyuluyor ve elde edilen sonuç tatmin etmiyor. Bu durumda Photoshop gibi profesyonel bir yazılımı kullanmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.