Eylül 25, 2022

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, uzun uğraşları sonucunda Twitter’ı satın alma teklifi kabul edildi.

Bir süredir gündemde olan Elon Musk, Twitter’ı satın alma çabaları ile çokça konuşuluyordu. İlk başta büyük bir hisse satın alması, ve sonrasında da tüm şirketi satın almak istemesi gündeme oturmuştu.

Uzun çabaları ardından Elon Musk, istediğini almayı başardı. Twitter ile son görüşmeleri ardından şirket, Elon Musk’ın hisse başına 54.20 dolarlık ve toplamda 44 milyar dolarlık devasa teklifinin kabul edildiğini açıkladı.

Bu karar ardından iki taraftan da açıklamalar geldi. Musk, açıklamasında: “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.” dedi ve ”Ayrıca, ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var, şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum.” gibi söylemlere yer verdi.

Twitter CEO’su Parag Agrawal ise bu konu ile alakalı açıklamasında ”Twitter’ın tüm dünyayı etkileyen bir amacı var. Ekiplerimizle gurur duyuyor ve şimdiye kadar hiç olmadığı kadar önemli hale gelen çalışmalarından ilham alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Teklif kabul edilmiş olsa da hukuki işlemler hâla tam olarak bitmiş değil. Bu sürecin ise 2022 yılı içerisinde bitmesi bekleniyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması iyi oldu mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.