Kasım 27, 2022

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden olan Getir, geçtiğmiz günlerde ‘GetirAraç’ isimli bir hizmet sundu!

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden biri olarak kabul edilen Getir, hem ülkemizde hem de dünyada hizmetlerini iyileştirmeye çalışmaya devam ediyor. 10 milyar dolar değerlemeye ulaşarak decacorn unvanını alan dev platform, geçtiğimiz haftalarda iş ve eleman bulmaya olanak tanıyan Getirİş’i kullanıma sunarak hizmetlerini genişletmişti.

Getir, GetirBüyük, Getir Çarşı, GetirSu, GetirYemek, Getirİş isimlerindeki hizmetleriyle birçok yerde faaliyet gösteren Getir, geçtiğimiz yıl ise farklı bir konuda bir hamle yapmıştı. Bizim de sizlere aktardığımız üzere dev şirket, araç kiralama şirketi MOOV’u 23 milyon dolarlık bir ücrete satın aldığını duyurmuştu. Bu da Getir’in araç kiralama işine girişebileceğini göstermişti. Şimdi ise bu konuda bir gelişme yaşandı.

MOOV’u satın alan Getir, kullanıcıların araç kiralamasına olanak tanıyacak olan ‘GetirAraç’ isimli hizmeti kullanıma sunmaya başladı. Henüz her bölgede ve her kullanıcıda bulunmadığı görülen bu hizmetin, MOOV hesabı yoluyla kullanılabildiği görüldü.

GetirAraç hizmetinde saatlik ve günlük araç kiralanabildiği de yakalanan ekran görüntülerinde gözlemlendi. Bunun yanı sıra farklı segmentlerden farklı fiyatlara araç türlerinin hizmette bulunacağı, kilometre başına ücretlerin belirleneceği, avantajlı paketler gibi indirimli fırsatların kullanıcılara sunulacağı ve konumunuza yakın araçların uygulama üzerinden görülebileceği de hizmetten gelen fotoğraflarda yer aldı. Ayrıca aracı size getirmediklerini, kiralayacağınız araca sizin gitmeniz gerekeceğini de sözlerimize ekleyelim. Şu an gözlemleyebildiğimiz kadarıyla bulunan araçlar arasında Renault Clio, Kia Picanto 1.0 ve Kia Stonic 1.4 gibi araçlar yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.