Eylül 22, 2022
  • Ucuz veya hasarlı şarj aksesuarları

Pek çoğumuzun görmezden geldiği oldukça basit bir ürün olan şarj kablosu ve adaptörü, aslında kritik bir öneme sahip. Kaliteli ve sağlam bir kablo ile adaptörün size bir zararı olmazken, ucuz ya da hasarlı ürünler telefonunuz için ölümcül olabilir. Bunun yerine bildiğiniz markaların sağlam ve kaliteli ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

  • Telefonun aşırı ısınması

Akıllı telefonlar, doğası gereği herhangi bir soğutma fanına sahip değildir. Bu nedenle yoğun kullanım esnasında ısınması normal. Ancak bu ısı bataryanız için zararlı olabilir. Özellikle de cihazınız şarja takılıyken bir yandan da oyun oynuyorsanız zaman içerisinde şarj ömründe ciddi azalmaya neden olabilirsiniz. Ne yazık ki bu durumun tek çözümü mümkün olduğu kadar ısınmaya neden olan işlemlerden kaçınmak.

  • Şarjınızın tamamen bitmesine izin vermek

Şarj döngüleri, bir pilin ömrünü en çok etkileyen şeylerden biridir. Sürekli şarj etme ve boşaltma döngüsü pilin sağlığını yavaş yavaş bozar. Bunu daha da kötüleştiren şey, telefonunuzun döngüye sık sık %0’dan başlamasıdır. Telefonunuzu mümkün olduğunca %20-80 arasında şarjlı tutmak en iyisidir. Bazı telefonlar bunu yapmanıza yardımcı olacak özelliklere sahiptir. Ancak yine de buna dikkat etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.