Ağustos 12, 2022

Kripto paralar bir süredir insanların dilinden düşmüyor. Ancak son dönemde sert bir düşüş yaşayan kripto paralar, fena bir şekilde dibi gördü. Neredeyse iki sene önceki fiyatlarına gerileyen kripto paralarda işte son durum…

Kripto paraların başında gelen ismi Bitcoin, aralık ayından bu yana en düşük seviyesini gördü ve 25 bin dolara kadar geriledi. Sadece Bitcoin dahil küresel kripto piyasasının değeri yaklaşık yüzde 12’lik bir değer kaybı ile 1 milyar doların altına indi.

Celsius Network’ün açıklaması sonrası bu büyük düşüş gerçekleşti. Bitcoin’in son 7 günde kaybettiği değer yüzde 20’ye yaklaştı.

Bitcoin fiyatının bu düşüş trendini sürdürmesi, diğer kripto para birimlerinin de sert düşüşler yaşamasına sebep oluyor. Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum ise son bir haftada yüzde 30 değer kaybederek 1215 dolar seviyelerine indi.

Bitcoin ve Ethereum dışında da genel olarak istatistiklerin gösterdiğine göre Avalanche (AVAX) yüzde 35, Solana (SOL) yüzde 31 ve Dogecoin (DOGE) ise yüzde 28 düşüş gösterdi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.