Kasım 25, 2022

Apple’ın yeni iphone telefonları tanıtmasına az bir zaman kaldı. Haliyle de yeni iphone serisi ile ilgili sızıntılar da devam ediyor. İşte o sızıntılar…

Apple bu sene iphone 14 ailesini tanıtacak. Bu seri de 4 farklı model bekleniyor. 14 ve 14 max olarak farklı boyutlarda iki telefon ve 14 pro ve 14 pro max olarak başka iki telefon bekleniyor. Ve ayrıca  sızıntılara göre 14 serisinde maalesef ki küçük telefon severlerin çok sevdiği mini boyutu olmayacak. Çentiğin kalkacağı ise bu sızıntılar arasında.

Ve iphone severleri heyecanlandıracak olan yeni bir sızıntı haberine göre Apple iphone 14 serisinde Always on Display (Sürekli Açık Ekran) özelliğini kullanacağı söyleniyor.

Peki Always on Display özelliği nasıl görünecek?

Şirketin macOS cihazlar için sağladığı bir yazılım geliştirme ortamı olan Xcode, en yeni versiyonunda bazı yeni bilgileri barındırmakta. Bir İOS yazılım geliştiricisi Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımında Xcode 14 beta versiyonunun İphone 14 Always on Display görüntülerine sahip olduğunu iddia etti.

Geliştircinin paylaştığı ekran görüntüsünde, beyaz bir kilit ekranı widget’ı yer aldı. İOS geliştiricisi, Apple’ın Samsung Galaxy modellerine benzer bir ekran widget’ı geliştirdiğini düşünüyor.

MacRumors editörü Steve Moser Xcode 14 beta’da bu ekran görüntülerinin olduğunu doğruladı. Xcode 14’te bulunan bu widget görüntülerinin herhangi bir işlevinin olmadığı ve bunun bu görüntülerin Always on Display’e ait olma ihtimalini yükselttiğini söyledi.

Günümüzde hiçbir iphone modeli Always on Display özelliğin desteklemese de yeni gelecek iphone modellerinin bu özelliği destekleyeceği düşünülüyor. Bu özelliğin desteklenmesi için yeni iphone ekranlarında ekran yenileme hızları 1Hz’ye kadar düşebilecek ve kullanıma göre ekran yenileme hızı değeri değişebilecek.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.