Kasım 25, 2022

Togg, bugün itibariyle TruGo şarj istasyonu kurulumuna başladı. Şu an da ilk cihaz üzerinde testlerin yapıldığı söylendi.

Bunun öncesinde ise temmuz ayında başlayan deneme üretimleri de devam edecek. Ayrıca Togg’un prototip araçlarını Euro NCAP performans, çarpışma ve güvenlik testlerinden geçmesi için Avrupa’ya gönderdiği biliniyor.

Şimdi ise Togg, yeni bir elektrikli araç şarj istasyon altyapısı kurmaya hazırlanıyor. Şirket EPDK’dan gerekli lisansları almış bulunmakta. Geçtiğimiz ay yapılmış olan açıklamalarda ilk etapta 81 ilde 1000 adet elektrikli araç şarj istasyonu kurulumunun hedeflendiği belirtildi.

Bu istasyonların her birinde Tesla Supercharger istasyonlarda olduğu gibi 2 adet soket bulunacak. Ve bu soketlerin 180 kWs ve üzeri bir güç sunacağı belirtiliyor. Bu doğrultuda ilk kurulumun bugün itibari ile tamamlandığı ve Togg prototipleri ile test edildiği söylendi.

Togg tarafından paylaşılan bu videoda istasyon ile ilgili bazı bilgiler aktarıldı.

Bu istasyon sayesinde 180+ kWs DC hız sayesinde %20 ila %80 arası dolum 25 saniye içinde gerçekeşiyor. Bu da dakika başına 7.5 km menzile tekabül ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.