Ocak 23, 2023

PlayStation, geçdiğimiz günlerde PlayStation Vr2’yi gerçek ismiyle Vr2 Sense’i tanıttı. Sony 2023’de çıkacağını ve bazı özelliklerini belirtti. Bu özelliklerden en şaşırtıcı olanları ise göz takibi.

Göz takibi, gözlerinizin hareketini algıladığından, çevrimiçi olarak diğer oyuncularla tanıştığınızda yüksek duygusal tepki ve gelişmiş ifade sağlıyor.

Göz takibi kameraları, nişan alırken veya etrafa bakarken görüş açınızı takip ederek, gelişmiş görüntüleme teknikleri odaklandığınız her şeyi tespit etmek ve geliştirmek için çözünürlükleri ayarlayarak görsel deneyimi iyileştirmeyi sağlamakta.

Görünüş olarak Oculus Quest 2’ye benzemekte, ayrıca kamera sistemi de benzerlik göstermekte. Vr2 Sense’in konsolları hem tasarım hemde işlev açısından Vr1’den çok farklı. İşlev açısından en önemli özelliklerinden birinin de parmak dokunuşu algılama özelliği olduğuna değinmekte fayda var.

Parmak dokunuşu algılama, PS VR2 Sense kontrol cihazının doğal hareketleri ve ifadeleri kopyalamasına ve sanal dünyaya erişip dokunmanıza izin verdiğinden, bir düğmeye aktif olarak basmasanız bile, oyun içi ögelerle ve ortamlarla doğal olarak etkileşime girmeniz mümkün olacak.

4K HDR ekran ve 110 derece görüş açısı ile güzel bir görünüm sunmakta olan PS VR2, özellikle PlayStation 5’iniz ile tek kablo ile bağlanabilmesi çok rahatlık sunacak, ayrıca Tempest 3D AudioTech ile yüksek ses kalitesini de bize sağlayacak.

Tempest 3D AudioTech Oyun içi sesler dinamik olarak konumunuza ve baş hareketlerinize uyum sağlarken, kendinizi inanılmaz gerçekçi seslerle iç içe hissetmenizi sağlar.

Kulağınıza fısıldayan bir karakterin varlığını hissedin, silah sesleri veya yaya geçidinden arkadaşlarınızı ve düşmanlarınızı bulun ve herhangi bir yönden yaklaşan bir tehdidin ürkütücü korkusunu yaşayın.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir