Mart 17, 2023

Apple’ın en ucuz telefon modeli olarak sattığı iPhone SE’nin yeni neslinden bazı görüntüler ortaya çıktı.

Apple, diğer iPhone modellerine ucuz bir alternatif olarak SE modellerini 2016’dan beri müşterilerine sunuyor. 2020 yılında 2. ve 2022 yılında 3. nesli ile bizleri karşılayan SE modeli, şimdi yeni nesli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ve o telefon yeni 4. nesil iPhone SE ile ilgili bazı görseller ortaya çıktı.

iPhone Xr modeline benzeyen bu tasarımlar, Apple’ın alışkanlıkarından vazgeçmeyeceğini bizlere söylüyor. SE 1. nesilde iPhone 5 kasası, SE 2. ve 3. nesillerde ise iPhone 8 kasası kullanarak eski modellerin tasarımlarını kullandığı gibi bu modelde de Xr modeline benzer bir tasarım göreceğiz gibi görünüyor.

Apple yeni nesil iPhone SE modelinde uzun süredir kullanılan home tuşuna veda edecek. Onun yerine ise SE modeline de çentik ekleyerek daha modern bir tasarım sağlayacak.

6,1 inçlik ekranla gelmesi beklenen yeni nesil iPhone SE’nin teknik verileri konusunda da çeşitli bilgiler mevcut. Apple’ın yeni SE modelinde iPhone 14 modellerine benzer bir donanım kullanması bekleniyor. Bu nedenle karşımıza A15 işlemci, 4 GB RAM ve 12 MP kameraya sahip bir telefon çıkması muhtemel.

Apple yeni nesil iPhone SE için henüz bir tanıtım tarihi belirlemiş durumda değil. SE modeli her ne kadar diğer modellere göre daha düşük performans sağlasada fiyatından ötürü Apple için önemli bir konumda.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir