Ana sayfa » Burçlar » Oğlak burcu kişisel ve fiziki özellikleri

Oğlak burcu kişisel ve fiziki özellikleri

Oğlak burcu bitmek tükenmek bilmeyen iş enerjileri sayesinde çalışma hayatında herkesçe işkolik olarak bilinirler.

İş konusuna düşkün olan oğlaklar hayattaki her şeyi belli bir sisteme oturtmuş mantıklı kişilerdir. Gezegeni olan Satürn sorumluk, disiplin, kısıtlanma ve sınırlandırılmayı temsil eder.

Oğlak burcu Satürn gezegeni etkisi altındadır ve toprak grubu burçları içerisinde yer alır. Mantıklı, paraya önem veren, ancak parayı alnının teriyle kazanmak isteyen kişilerdir. Cimri değildir fakat parayı çarçur etmez ve değerlendirirler.

Oğlak burcu kişisel ve fiziki özellikleri içinde öne çıkanlar ihtiyatlılık, hesaplılık ve ihtirastır.

Pozitif özellikleri: Güvenilirlik, kararlılık, isteklilik, sabır, sebat, ihtiyatlılık, mizah ve disiplindir.

Negatif özellikleri: Eğilmez dışa bakış, ihtiras, kötümserlik, basmakalıplık, cimrilik.

Oğlak burcu doğum tarihleri: 22 Aralık – 21 Ocak, toprak grubu

  • Gezegen : Satürn
  • Gün : Cumartesi
  • Taş : Lal
  • Renkler : Kurşuni, koyu kahverengi, nefti
  • Çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
  • Kokular : Kamelya, cam, fulya
  • Müzik : Halk Müziği

Kişisel özellikler

Oğlak burcu geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışır. Bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak depresyona girerler.

İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar.

Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar.

Para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler.

Geniş hayallerinde sıra dışı düşler kurarlar fakat hiçbir zaman onun bu özelliklerini keşfedemezsiniz. Romantizm doğasında vardır fakat bunu söyleyecek kadar cesur olmayı beceremez. Yargılanmak ve küçümsenmek en korktukları şeydir.

Geceleri, gizli gözyaşlarını yastığıyla paylaşırken bile gururlu ve onurludur. Ertesi gün her şeyin biteceğine ve yine zırhlarını takınacağını düşünerek teselli bulur ve neyse ki; bu durumunu kendisinden başka hiç kimsenin bilmemesi en büyük avuntusudur.

Aynada kendisiyle bile yüzleşmekten çekinen oğlak burcu size göre çarpıcı gelmeyebilir. Fakat, zor anlarınızda sizi nazikçe yerden kaldıracak müşfik elin, Oğlak’tan başkası olmayacağına emin olun.

Duygusallıklarının dışa vurumu, ancak çok özel anlarda olur. İçsel bir çekingenlikleri vardır. Karşısındaki kşiden emin olmadıkları müddetçe duygularını ortaya çıkarmaktan hoşlanmazlar. Beraberliklerinde karşısındaki kişinin fiziksel özelliklerinden çok, akıl ve mantık yönünün güçlü olmasını beklerler.

Geleneksel bir yapıları olan Oğlak burcu insanı, ailesinin onay vereceği kişilerle yaşamlarını birleştirmek isterler. Flörtçü bir yapıları yoktur. Soğuk görünüşlerinin altında sıcacık bir kalp taşırlar.

Karlı dağların tepelerinde sizi donmaktan kurtaracak sıcak bir ateştir. Üstelik asla sönmeyen bir ateşle sizi ısıtacak ve karların erimesini bekleyecek kadar sabredecektir.

Fiziksel özellikler

Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ve ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır.

Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur. Soğuk görüntüleri onlara ulaşılmaz bir hava verse de, kendilerine güvenen bir tablo da ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını

Oğlak burcu sağlığı

Oğlaklar küçük yaşlarda dirençsizdirler. Fakat çocukluk hastalıklarını atlattıktan sonra vücutları daha dayanıklı olur. Ölçülü oldukları için fazla yemek yemezler.

Hastalandıklarını anladıkları zaman, kendilerine özen gösterirler. Doktor ve ilaçla araları hiç iyi değildir. Kendi kendilerinin doktoru oldukları için sağlıklarına özen gösteren ender kişilerdir.

Gerçekten hasta olduklarında mantıklı ve disiplinli bir davranış göstererek, doktorunun tüm isteklerini yerine getirirler. Acılara yakınmadan dayanırlar. Kendi dertleriyle başkalarını üzmek istemediklerinden, hiç kimse onların çektiği acıları bilmez.

Kemikleri zayıf olur ve romatizmal hastalıklara yatkındırlar. Nörolojik rahatsızlıklara ve melankoliye meyillidirler. Yalnızlık duyguları onları karamsar yapar

Su içmeyi sever. Sıvırlarla arası daima iyidir. Sürekli bağırsak problemleri yaşadıkları için lifli gıdalar tüketmelerinde fayda vardır. Oğlak burcu insanı kemik yapısını simgelediği için, kalsiyuma yaşam boyunca ihtiyaç duyarlar. Deniz ürünleri sağlıkları için ideal bir beslenmedir. Ayrıca çilek, incir, ceviz, kereviz ve ıspanak başlıca gıdalarıdır.


Paylaşın.

Değerlendirin.Makale ile benzer yazılar.

Sitede yayımlanmış son makaleler.

En çok okunan makaleler.

Makale bilgileri

Makale numarası: 1650

Yazar: BB Yazar

Görüntülenme sayısı: 5

Yayın tarihi: 23 Ekim 2019 06:10:50

Güncelleme tarihi: 27 Ocak 2020 05:01:48

Kategoriler: Burçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir